Autobusi del nga rruga e përfundon në ujë, 18 të vdekur në Kinë

KINE- Një aksident automobilistik me të paktën 18 të vdekur është shënuar sot në Ezhout të Kinës qendrore. Lajmi është bërë i ditur nga mediat shtetërore.

“Shoferi i autobusit u ndalua dhe është nën hetim”, bën me dije televizioni shtetëror kinez, ÇTV. Sakaq, ekipet e shpëtimit nxorën autobusin ku udhëtoni 20 persona, i cili kishte rënë në ujë në një pjesë të rrugës në afërsi Miaolingut.
(ed.me/BalkanWeb)