Basha: Diskutimi i vërtetë është se çfarë po e pengon hapjen e negociatave për në BE?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar në emisionin Opinion në TV Klan se është pro hapjes së negociatave për anëtarësimin në BE.

Basha theksoi se Partia Demokratike ka lindur si një parti pro Europës dhe ka lindur me sloganin ta bëjmë; “Shqipërinë si Europa”, ka dhënë kontributin e saj si në qeverisje dhe si tani në opozitë dhe qëndrimi i PD-së, si dhe qëndrimi im personal, nëse do të ishte në dorën time, do të ishte firmosja për hapjen e negociatave.