Cili do të jetë Personaliteti i Vitit sipas “Time”, Putin, Trump apo Erdogan?

Presidenti rus, Vladimir Putin është në mesin e atyre që mund të zgjidhet Personaliteti i Vitit sipas revistës prestigjioze “Time”.

Përveç tij janë edhe presidenti i sapozgjedhur i SHBA, Donald Trump, rivalja e i tij në zgjedhje, Hillary Clinton, Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, kryeministri indian, Narendra Modi dhe ish-udhëheqës i UKIP-it Nigel Faraz.

Sipas agjencia e lajmeve TASS, presidenti rus ka arritur në vemendjen e medias në sajë të operacioneve anti-terroriste ruse në Siri, si dhe akuzat se hakerat rusë kanë hakuar shërbimet demokrate amerikane.

“Personaliteti i Vitit”, do të zgjidhet në bazë të votave të lexuesve dhe redaktorit të revistës dhe do të publikohet më 7 dhjetor.