Derbi/ Dalin formacionet zyrtare

Nuk ka surpriza. Asnjë nga trajnerët nuk kalon në aventura përpara një ndeshjeje të rëndësishme.

Mirel Josa dhe Sulejman Starova nuk kanë dyshime në prag të derbit Tirana-Partizani. Mesfushë e ngjeshur, lojë nga krahët dhe zbritje të rrezikshme për ta zënë në befasi kundërshtarin.

Kjo është strategjia që do të ndjekin të dyja skuadrat, që fillimisht po mendojnë për të mos e humbur këtë ndeshje.

Tirana-Partizani Ora 18:00

Tirana: Lika, Hoxhallari, Muça, Teqja, Kërçiku, Karabeci, Reuben, Moise, Merveile, Taku, Cise.

Trajner: Mirel Josa

Partizani: Hoxha, Kalari, Atanda, Krasniqi, Ibrahimi, Ramadani, Trashi, Batha, Torasa, Vila, Ekuban.

Trajner: Sulejman Starova

Gjyqtar: Lorenc Jemini
part

tira