Derbi/ Tifozët e Tiranës shpërthejnë në kor: Erion Braçe bibilu… la la la

ifozët e Tiranës në morinë e koreoografive dhe këngëve nuk kanë harruar që të thumbojnë tifozin special të Partizanit, deputetin Erion Braçe. Deputeti socialist njihet si një tifoz special dhe nuk mungon asnjëherë në sfida të kësaj rëndësie si kjo e derbit të kryeqytetit që luhet në “Selman Stërmasi”.

Grupimi “Tirona Fanatics” së bashku me të pranishmit e tjerë kanë thirrur në kor këngën e tyre më të “preferuar”: “Erion Braçe bilbilu…la la la”

Ky është një refren që thirret prej tyre pothuajse çdo takim ku dy skuadrat e kryeqytetit, Tirana e Partizani përballen me njëra-tjetrën.