Droga sjell në Shqipëri kryeprokurorin e Antimafias Italiane, takime urgjente

Kreu i Prokurorisë së Antimafias italiane, Cataldo Motta ka ardhur ditën e sotme në Shqipëri, për të takuar kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe prokurorët e Krimeve të Rënda.

Burime nga institucioni i akuzës kanë bërë të ditur se Motta ka ardhur për takime në lidhje me luftën ndaj krimit të organizuar dhe veçanërisht në luftën ndaj trafikut të kanabis sativës.

Motta është duke zhvilluar një takim në Prokurorinë e Përgjithshme ku të pranishëm janë edhe prokurorët e krimeve të rënda.