Ekzekutohen me snajper dy gazetare dhe një kryetare bashkie

Tre gra janë qëlluar për vdekje jashtë një restoranti në qytetin e vogël finlandez Imatra, që ndodhet pranë kufirit me Rusinë.

Tre viktimat janë identifikuar; dy prej tyre janë gazetare kurse gruaja e tretë është kryetare e Bashkisë së qytetit.

Policia finlandeze ka konfirmuar gjithashtu se një 23-vjeçar është arrestuar, i dyshuar si autor i sulmit.

Tre gratë u qëlluan në kokë dhe në gjoks sapo dolën nga një restorant. Shkaqet e ngjarjes së rëndë janë të paqarta. Autoritetet po marrin në pyetje 23-vjeçarin e arrestuar.