Fjalët e para të Cristiano Ronaldos pas fitimit të Topit të Artë

Cristiano Ronaldo ka fituar “Topin e Artë” për herë të katërt në karrierë.

Ronaldo meqë aktualisht gjendet në Japoni me Real Madridit për Kupën e Botës, çmimin e ka marr bashkë me djalin dhe nënën e tij.

Pas marrjes së çmimit, Ronaldo ka thënë se ai ka punuar dhe është angazhuar vazhdimisht që të arrijë këtu ku është sot. Ai po ashtu ka premtuar se do të vazhdojë të luaj në këtë nivel edhe për shumë vite.

Ai tha se këtë nuk do të mund ta arrinte pa shokët e tij dhe këtë çmim ia dedikon Real Madridit.

“Jam shumë i lumtur për këtë çmim. Kurrë nuk e kam menduar se do të fitojë për herë të katërt Topin e Artë. Këtë trofe ia dedikoj Real Madridit”, tha Ronaldo gjatë një interviste për France Football.