FOTO/ Armë sportive pa leje dhe drogë, akuzat që vunë në pranga dy të rinj

Një 19-vjeçar nga Tirana është arrestuar në Tale të Lezhës nga policia pasi u kap me një armë sportive pa leje dhe me 850 gr kanabis. Ai quhet Kristian Gjonikaj.

Po ashtu, një 24-vjeçar nga Kurbin u vu dje në pranga, pasi iu gjetën 3 kg e gjysëm kanabis . ai quhet Bruneto Çela. Të dy të rinjtë janë dërguar në komisariatin e Lezhës.

Policia vendore tha se ‘materialet procedurale në ngarkim të shtetasit Kristian Gjonikaj do t’i referohen Prokurorisë së  Rrethit  Gjyqësor Lezhë  për veprat penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike” ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve sportive”

Ndërsa ato në ngarkim të shtetasit Bruneto Çela, në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin për vepren penale ” Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike “.

1 / 2