Foto-galeri/ VIP-at që u penduan për tatuazhet e kushtuara ish të dashurve

Në ditët e sotme është pothuajse e pamundur të gjesh një personazh publik që nuk ka të paktën një tatuazh.

Ndërkohë që shumica e tyre kanë 2-3, dihet se cilët janë ata që në trup kanë një vizatim kushtuar ish të dashurve, shkruan opinion.al.

Më poshtë ju tregojmë pesë personazhe që janë penduar për tatuazhet e dedikuara të dashurve të atëhershëm.

Justin Bieber

justin-bieber-tattoo (1)

Këngëtari ka në dorë një fytyrë vajzë për të cilën ka pranuar se është Selena Gomez.

“Mundohem ta fsheh me ndonjë shami, por gjithsesi njerëzit e dinë që është ajo”- ka thënë Justin në një intervistë pas ndarjes.

 

Johnny Depp

05-johnny-depp-winona-ryder

Gjatë fejesës së tij me Winona Ryder, Johnny Deep thuhej se kishte rënë në dashuri me aktoren që luante në filmin Edward Scissorhands, për këtë arsye ai u detyrua të bënte tatuazh “Winona Forever” në krahun e tij.

Në vend që ta hiqte të gjithë shkrimin, pasi u ndanë aktori hoqi dy shkronja dhe e transformoi tatuazhin në sloganin “Wino Forever”.

 

Angelina Jolie

06-angelina-jolie-tattoo

Gjatë martesës së saj me Billy Bob Thornton, Jolie bëri tatuazh emrin e tij sipër një dragoi në krahun e saj.

Pasi u martuar me Brad Pitt aktorja hoqi imazhin e një vajzë të keqe dhe tatuazhi u zëvendësuar me koordinatat e vendit të lindjes së fëmijëve të saj.

 

Heidi Klum

02-heidi-klum

Pas 7 vjetësh martese me këngëtarin Seal, modelja u na në vitin 2012 dhe pas një viti hoqi edhe tatuazhin në të cilin shkruhej emrin e tij që e kishte në parakrah.

 

Eva Longoria

03-eva-longoria-tattoo

Ylli i “Telenovela” nuk kishte një, por tre tatuazhe në nder të ish bashkëshortit, Tony Parker.

Pas ndarjes, aktorja i është nënshtruar procesit të dhimbshëm të heqjes së tyre nga trupi./opinion.al