Foto/ Lirohen 7 pengjet, policia franceze ende kërkon të armatosurin

Shtatë pengje u mbajtën peng nga një person i armatosur në një agjenci udhëtimesh në Paris.

Forcat antiterror rrethuan biznesin në kryeqytetin francez.

Pengjet u arritën që të liroheshin, ndërsa person i armatosur është ende në kërkim.

Autoritetet thonë se bëhej fjalë për një tentativë grabitjeje.

Franca është aktualisht nën gjendjet e emergjencës shtetërore nisur nga një seri sulmesh terroriste nga ISIS dhe Al Kaeda.

paris 1paris 3paris4paris 2