FOTO/ Mesazhet me ministrin Bushati, flet sërish Nar Koka: Shumë politikanë të lartë më përgëzuan më thanë, Bravo

Ka bërë bujë lajmi i një dite më parë ku Leonard Koka, vëllai i ministrit të Mjedisit, Lefter Koka ka debatuar në aplikacionin WhatsApp me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati. Sherri u bë publik ku të gjithë patën mundësinë të lexonin fjalët që njëri i ka thënë tjetrit.

Nga Durrësi, një ditë pasi biseda në aplikacionin WhatsApp u bë publike, reagon për Shqiptarja.com biznesmeni Leonard Koka.

Vëllai i ministrit Lefter Koka sqaron se përse i shkruajti me atë gjuhë ministrit Ditmir Bushati. Sipas tij, Bushati ka përfolur në Itali ish-konsullen shqiptare, një vajzë durrsake shumë të nderuar.

“Para disa muajve Bushati shkarkoi nga detyra e konsulles një vajzë nga Durrësi të cilën e njoh. Ajo tashmë ka kohë që është larguar nga detyra, por  ai (Bushati) vazhdon ta përflasë. Dje Bushati ishte në Milano dhe kishte zhvilluar një mbledhje me stafin e ambasadës dhe konsullatës dhe përsëri ishte marrë me ish-Konsullen duke thënë se; ajo ka martuar një prostitute 4 herë dhe gjëra të tjera. Ndaj unë i shkrova mesazhin e parë”, u shpreh Koka duke shtuar se, “ai mendon se unë jam diplomat dhe më dha përgjigje në vend që të heshte dhe të mos përgjigjej dhe mori mesazhin tjetër me të sharë të rëndë”.

Koka thekson se është habitur ditën e sotme kur u zgjua nga gjumi me mesazhet që i kishin ardhur në telefon.

“Kur u zgjova nga gjumi lexova dhjetëra mesazhe dhe pashë thirrje telefonike nga politikanë të lartë, por nuk u jam përgjigjur. Shumica me përgëzonin, me thanë; Bravo!”.

Image