FOTO/ Njihuni me njësinë elitare të ushtareve të bukura të Ukrainës

Në internet kanë qarkulluar së fundmi fotografi të disa vajzave të bukura të cilat janë ushtare në forcat e armatosura të Ukrainës, që me çdo kusht po mbrojnë vendin e tyre nga forca proruse që çdo ditë u shkaktojnë probleme.

Fotografitë e ushtareve seksi, shfaqin vajzat duke mbajtur pushkë automatike në dorë, derisa njëra prej tyre ka pozuar edhe me një qenush, transmeton Telegrafi.

Ato janë pjesë të forcave ushtarake të Ukrainës, dhe në çdo moment janë të gatshme të mbrojnë vendin e tyre kundër grupeve proruse në lindje të vendit.

Rusia është alarmuar së fundmi, pasi ka dislokuar mijëra ushtarë përgjatë kufirit me Ukrainën.