Foto/ Vritet me snajper kryetarja e bashkisë dhe 2 gazetare

Autoritetet finlandeze kanë konfirmuar se viktimat e sulmit me armë zjarri përballë një restoranti në qytetin e vogël finlandez, Imatra, janë tri gra.

Sulmi ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës, ku u vranë kryetarja e Komunës Imatra dhe dy gazetare.

Ndërkohë, policia e ka arrestuar një 23-vjeçar, i cili është vendas, njofton policia finlandeze.

Të tri gratë raportohet se janë vendase, ndërsa motivi i vrasjeve nuk dihet, sipas policisë.

police-guards-the-area-were-three-people-1_1480857318-7973267shooting-at-a-restaurant-in-imatra-finland-03-dec-2016_1480857318-4509905

48