‘Gianluigi Donnarumman e ndal vetëm qielli’

Portieri i Milanit, Donnarumma, ka marr një vlerësim maksimal nga një koleg i tij.

Portieri i Torinos, Joe Hart ka thënë se vetëm qielli është limit i portierit 17 vjeçar të Milanit, Gianluigi Donnarumma, nga i cili është i impresionuar.

“Jam më të vërtetë i impresionuar. Nuk di rreth befasive, por jam shumë, shumë i impresionuar”, tha Hart për Goal.

“Ai po luan çdo javë dhe është vetëm 17 vjeçar, ndërsa këtë po e bën që kur ishte 16 vjeçar. Kaq i ri dhe luan në këtë nivel. Ai është talent i jashtëzakonshëm dhe vetëm qielli është limiti i tij”