Kapen 800 kg hashash në Leçe, në pranga 4 shqiptarë

Një superoperacion policor në Leçe të Italisë ka çuar në konfiskimin e 800 kg hashash dhe arrestimin e 4 shqiptarëve.  Gjatë tre kontrolleve në zona të afërta janë ndaluar tre automjete të drejtuara nga shetas shqiptarë me në bord gati gjysmë kuintal marijuanë, një kallashnikov dhe municione.

Kontrollet janë zgjeruar deri në zonat fushore të Akajës, ku mes vegjetacionit u gjetën të fshehura rreth 800 kilogramë marijuanë.

Lajmi në përditësim…