Kapet çifti në Kapshticë, do shkonin në Turqi por ja ç’gjeti Policia në makinë

blob:http://www.dailymotion.com/a5f8c7f5-390e-4859-8bf3-d9642f29ad18

Goditet një tjetër rast i “Trafikimit të lëndëve narkotike” në Kapshtice, ku Policia Kufitare në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Narkotikët sekuestrojnë 23 kg kanabis sativa.

Besim Zenuni, 55 vjeç dhe Ermira Elezi, 25 vjeçe, të dy banues në Tiranë jane vene ne pranga.

Shtetasit e lartpërmendur, janë paraqitur në dalje të Republiksë së Shqipërisë, me automjetin tip “Peugeot” me targë AA433OE, në pronësi të shtetasit Besim Zenuni.

Nga shërbimet e Policisë Kufitare, automjeti me të cilin ata udhëtonin është përzgjedhur në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm. Gjatë kryerjes të këtyre procedurave, në kabinën e mjetit, (sediljet e pasme dhe të përparme), brenda gomës rezervë si edhe në pjesën e shasisë, u konstatuan të fshehura e u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

34 pako të mbështjella me letër natriban, me peshë 23 KG lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sattiva.

Nga marrja e deklaratave të tyre, mësohet se dy shtetasit e lartpërmendur, kishin si destinacion shtetin turk.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë, për veprën penale: “Trafikimi i narkotikëve, kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 283/a/2 i Kodit Penal.