Komentuesi tallet me Ramën: E dimë se je shumë punëtore sepse…

Kryeministri Edi Rama në komunikimin e përjavshëm në Facebook me qytetarë, foli për buxhetit e vitit 2017, që u miratua të enjten e kaluar në Kuvend.

Rama u shpreh se nga ky buxhet do të përfitojnë mijëra familje shqiptare nga vendimi për rritjen e pagave dhe pensioneve.

Kryeministri kritikoi dhe punë e tij duke thënë: “Më besoni, nuk jam aspak i kënaqur me veten dhe qeverinë që drejtoj”.

Kjo deklaratë nxiti dhe komentuesit që ta vinin në lojë për premtimet e mbajtura, ku njëri prej tyre e përgëzon për “Rrugën e Arbrit”.

Replikat e Ramës me qytetarët në “Facebook”:

Artan.K: Nuk behen llogarite ashtu o z.kryeminister, po te lumte ty e atyre injoranteve sahanlepires qe ke ne kabinet, respekte vec per M.Kumbaron qe e ka me pasion

Edi Rama: Pse si behen llogarite Artan (?) dhe nderkohe gjuhen mund edhe te mos e leshosh keshtu sepse nuk eshte argument?

Artan K.: Ok atehere dy menyra si argument: PIB, (produit interiur brut ou produit interiur de bonheur), po na rrofshin diplomat europiane te mara me djers se tani e koha e damkaukeve analfabet,nejse..

Edi Rama: Nuk the asgje i dashur dhe nuk shkruhet “damkauk”, s’eshte shqip!

* * *

Besmir N. B.: E dime se je shume puntore sepse sa her vijme ne Tirane kalojm nga ruga e Arberit…!!!

Edi Rama · Ironi pa vend Besmir, per Rrugen e Arberit kane nisur proceurat dhe ta bëjmë

* * *

Besnik S.: Zoti rama shko e shifi rrethinat e shkodres nuk jan serb po shqiptar

Edi Rama: Rrethinat e Shkodres duhet t’i shikoje Bashkia e Shkodres!

rrr
ramaaaa1