Kush është miku i të fortit të “Myslym Shyrit” që “terrorizoi” dje Tiranën

Mbrëmjen e së premtes policia e Tiranës është vënë në alarm pas një telefonalte se një makinë ‘Alfa Romeo’ kërcënonte me armë disa qytetarw.

Pas identifikimit të mjetit policia u vu në ndjekje të tij ku rreth orës 20.00 arriti të kapë mjetin, por drejtuesit e tij ishin larguar në drejtim të paditur.

Policia ka shpallur në kërkim pronarin makinës si edhe 25 vjeçarin Kataldo Lezhja, i cili e përdorte makinën.

25-vjeçari i shpallur në kërkim është një emër i njohur për policinë sepse ka qenë disa herë i dënuar për vjedhje dhe plagosje. Vetëm për konfliktet për zënien e parkimit, Lezhja është arrestuar 3 herë nga policia.

Në 2015, Lezhja u arrestua, pasi plagosi dy të rinj në rrugën “Mujo Ulqinaku” vetëm se i kishin zënë parkingun.

Në dhjetor të vitit 2013, ai u shpall në kërkim dhe u arrestua pak javë më vonë, pasi kishte goditur me thikë një 25- vjeçar, pas një debati që kishte pasur me të për parkimin e makinës. Lezhja njihet edhe për miqësinë e tij me Gjergj Cukalin, i njohur si i forti i rrugës së “Myslym Shyrit”, i cili u arrestua në korrik të këtij viti pas një operacioni antidrogë.

Në vitin 2012 Cukali dhe Lezhja u arrestuan për një ngjarje të kryer në bashkëpunim, pranë Shkollës së Baletit. Sërish për një vend parkimi, ata kërcënuan me armë dhe goditën një punonjës të një firme private. (News24)