Lista e plotë e këngëtarëve të kualifikuar në netët finale të Këngës Magjike

Me një formulë të re për artistët e rinj pjesëmarrës, Kënga Magjike, edhe këtë vit është gati për tri netët finale. Këtë të diel është mbyllur prezantimi i këngëve pjesëmarrëse me 5 artistët e fundit nga kategoria “Të kualifikuarit” dhe pas tyre, produksioni ka publikuar të gjithë këngëtarët që do të shkojnë në Pallatin e Kongreseve.

Të dielën e kaluar, producenti Ardit Gjebrea së bashku me jurinë e të rinjve, konfirmuan emrat e 16 të rinjve pjesëmarrës në dy netët gjysmëfinale. Më tej, votat e kolegëve këngëtarë dhe ato të jurisë së përbërë nga Juliana Pasha, Olti Curri, Uliks Krajka, Dj Sardi dhe Venera Lumani do të vendosin se cilët prej të rinjve do të këndojnë në finalen e së shtunës, më 10 dhjetor.

Ndërkohë, për kategorinë e të kualifikuarve, votimi nuk do të ndryshojë duke ndjekur të njëjtën mënyrë si të gjitha vitet e tjera. Artistët pjesëmarrës votojnë për njëri-tjetrin me pikë duke zgjedhur këngën e tyre të preferuar.

Produksioni ka publikuar edhe listën e plotë të këngëve që do të jenë pjesëmarrëse në dy netët gjysmëfinale në Pallatin e Kongreseve, të mërkurën dhe të enjten, më 7 dhe 8 dhjetor.

Këngëtarët pjesëmarrës te natës së parë të “Kënga Magjike 2016”

TIRI
ELSON BRAHA
GERTA ft. JOHN VAN RIDE
LYNX
VOLTAN PRODANI
ERA RUSI
DEVIS XHERAHU
ALBAN RAMOSAJ
ERANDA LIBOHOVA & XHESI KANANI
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

SEI ft. BLLEDI
MARKEL
MISHELA RRAPO
ANISA SMAJLAJ
SELINA PRELAJ
DAVID
FLORIAN NAZIFI
ARDITA TUSHA & ARMELA TUSHA
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

B2N
ELGIT DODA
BERKAN
ROZANA RADI
MARIZA IKONOMI
ARILENA ARA
SONI MALAJ

Këngëtarët pjesëmarrës te natës se dyte te “Kënga Magjike 2016”

KELLY
FRANC KORUNI
ALAR BAND & KLEA
AUREL THELLIMI
VALON SHEHU
ANXHELA PERISTERI
MANUEL MOSCATI
ELIZA HOXHA
ERIK LLOSHI
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

JOAN MEZINI
J GASHI
XHEI SARA
HIT MAN & ROLLA
FESTINA MEJZINI
ALGERT SALA
VJOSA SELMANI
ELIONA
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

KUJTIM PRODANI
ROSELA GJYLBEGU
FLAKA KRELANI
TUNA
ENDRI & STEFI PRIFTI
ARTIOLA TOSKA ft. BRUNO