Makinat i gjymtojnë trupin. Ja emri i shoferes të arrestuar

Mbrëmjen e djeshme një kalimtar që tentonte të trafik-ndarësen në autostradën Tiranë Durrës, u përplas për vdekje nga një makinë që drejtohej nga një vajzë e re, por sot policia e Durrësit ka mundur të identifikojë viktimën, trupi i të cilit u gjymtua edhe nga makina të tjera që i kaluan sipër.

Viktima është një 75-vjeçar me iniciale R.H. 75 vjeç, banues në Durrës dhe jo një 40-vjeçar sic u deklarua mbrëmë. Burimet nga policia e Durrësit thonë se kanë arrestuar edhe drejtuesen e mjetit “Volzvagen CADDY”, Tesi Hysi, e cila pas aksidentit të mbrëmshëm pasoi një tronditje të madhe dhe u shtrua në spitalin e Durrësit.