Mëngjesi i modeleve të Victoria’s Secret, ja çfarë hanë bukuroshet e modelingut

Me trupat e mrekullueshëm sikur të jenë skalitur nga artistë, fytyrat mahnitëse dhe engjëllore dhe me ecjen në pistë që mund të vrasë këdo, modelet e VS vit pas viti na bëjnë t’i kemi gjithmonë zili.

Por çfarë përmban mëngjesi i këtyre modele të cilat gjithmonë na bëjnë ti kemi zili sa herë që ato shfaqen në pistat e modelingut.

Modelet e Victoria-s e nisin ditën gjithmonë me një përzierje proteinash dhe antioksidantësh. Shumë prej tyre, duke përfshirë edhe Gisele Bundchen, në mëngjes pijnë green juices, lëngje frutash dhe perimesh jeshile, me vlera të larta ushqyese. Po kështu, edhe lëngjet me boronicë apo kale (lloj lakre) janë një variant i mirë për mëngjes modelesh. Bukuroshja daneze Nina Agdal i shton mëngjesit edhe të bardhë veze dhe drithëra – një kombinim që e mban të ngopur gjatë ditës.