Mjeku nuk përmbahet, i lëpin gjoksin pacientes teksa e operon

Një mjek, i cili nuk ka përmbajtur dot emocionet dhe hormonet e tij, ka lëpirë gjoksin e një pacienteje të pandërgjegjshme gjatë një operacioni. Ngjarja ka ndodhur në Japoni dhe është raportuar nga mediat vendase.

Policia në Tokio ka bërë me dije se në pranga ka rënë 41-vjeçari Susumu Sekine, i cili punon si kirurg. Vetë spitali ka mohuar një veprim të tillë nga ana e mjekut.

Sekine ka përgënjeshtruar këto akuza që rëndojnë mbi të, edhe pse gruaja ka gjetur shenja në gjoksin e saj të majtë kur i ka dalë anestezia. Ajo kishte shkuar për të bërë një ndërhyrje në gjoksin e djathtë.

Hetimi vijon ende ndërsa mjeku 41-vjeçar ndodhet në burg deri sa të zbardhet çështja.