Mourinho sqaron akuzat për evazion fiskal

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho është në mesin e shumë të akuzuarve për evazion fiskal duke rrezikuar burgun e cila konvertohet në gjobë të majme.

Në një deklaratë për mediat, portugezi ka mohuar çdo lloj akuze pasi sipas tij dokumentet janë në rregull dhe nuk kanë asgjë për të fshehur, shkruan “Goal.com”.

“Kam dorëzuar të gjitha dokumentet në Itali, Spanjë dhe Angli. Jam i qetë pasi nuk kam asgjë për të fshehur të ardhurat e mia. Ato dëshmojnë se nuk kam bërë asgjë gabim”, u shpreh Mourinho.