Një autobot me gaz përmbyset në aksin Prrenjas-Qafë Thanë, s’ka të lënduar

Një autobot me gaz përmbyset në aksin Prrenjas-Qafë Thanë. Burimet e policisë thontë se paraprakisht dyshohet që shkak i aksidentit të jetë bërë ngrica në rrugë.

Por nuk përjashtohet shpejtësia e lartë me të cilën udhëtonte autoboti.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrëfikë se dhe policia.

Nga aksidenti fatmirësisht nuk ka të lënduar.