Plas te Vllaznia/ Trajneri Cungu kap me grushta sulmuesin kosovar Ylli Hoxha

Pas seancës së djeshme stërvitore, sipas “Panorama Sport”, ka pasur një përplasje midis trajnerit Cungu dhe mesfushorit Yll Hoxha.

Lojtari nga Prishtina ka kërkuar shpjegime se përse nuk po luan, ndërkohë që përgjigja e Cungut ka qenë e prerë: “Sa të jem unë këtu, nuk luan”.

Por kjo nuk është ndalur me debat fjalësh, pasi Hoxha e Cungu janë afruar mes tyre duke u shtyrë, por gjithçka është shuar aty për aty, pasi ka ndërhyrë edhe zëvendëstrajneri Maxhar.

Kjo ngjarje pritet të shoqërohet me masa nga klubi shkodran dhe ndodh në një moment krejtësisht të papërshtatshëm, kur Vllaznia po merr rezultate pozitive.