Rreh babanë sapo zgjohet, pranga 37-vjeçarit në Prrenjas

Një 37-vjeçar nga Prrenjasi e ka nisur ditën sot duke rrahur babanë e tij 67 vjeçar. Dhuna ka qënë e rëndë sepse policia ka ardhur dhe i ka vënë prangat. Sipas policisë, Shkëlzen Rexhepi, 37 vjeç, banues në fshatin Pishkash, që u arrestua për dhunën, u konfliktua me të atin për motive të dobëta.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga neni 130/a/1 i Kodit Penal.