Sekuestrohet kanabis në Tiranë, në pranga një 49-vjeçar

Policia e Tiranës ka arrestuar një 49-vjeçar, i cili akuzohet për posedim të lëndëve narkotike.

Në pranga ra Fatmir Halili, në banesën e të cilit u gjetën dhe u sekuestruan 50 kg kanabis.

Droga ishte ndarë në disa thasë dhe e vendosur në në 9 pako.

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Neni 283 i Kodit Penal.