Shpërblehet Sadri Abazi. Dhurata nga Taulant Balla që zbulon vjedhjen e socialistëve

Ja se si socialistët shpërblejnë njëri tjetrin.

Jamarbër Malltezi ka postuar në rrjetet sociale disa dokumente që sipas tij tregojnë korrupsionin në Librazhd të deputetëve të PS-së, Taulant Balla dhe Sadri Abazi.

“Si quhet ai qe con gruan per t’i bere dhurata? Ne Tirane kemi nje shprehje qe nuk me lejon edukata t’a perdor. Ja raporti nga Librazhdi sesi perlan Sadriu 200 milione leke nga taksat tona dhe perfundojne dhurate 70 milione. Fiton tenderin i 6-ti ne liste me 200 milione leke me shtrenjt?! Ka shtet? Hani Bar o popull e parimet mos i tradhetoni!”, shkruan Malltezi.

Image

Këtë fakt e denoncon edhe ish-kryeministri Sali Berisha në facebook ku shkruan : “Vjedhja e radhes:

-Firma e Sadri Abazit, e treta ne liste, fiton tenderin ne Librazhd, me 200 milione lekë me shtrenjte se firma e pare. Taulant Balla merr 75 mijë Euro dhuratë”, shkruan Berisha.