Shtyhet operacioni i Berishës, Sportielo mbetet titullar te Atalanta

Etrit Berisha nuk iu nënshtrua operacionit të planifikuar për ditën e djeshme. Portieri shqiptar i Atalantës duhej të kryente në klinikën “Villa Stuart” një ndërhyrje kirurgjikale në meniskun e gjurit të djathtë, por sipas “L’Eco di Bergamo”, operacioni është anuluar përkohësisht duke u shtyrë për në një moment tjetër.

Etrit Berisha of Atalanta during the Serie A match between Atalanta BC and SSC Napoli at Stadio Atleti Azzurri d’Italia on October 2, 2016 in Bergamo, Italy. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Berisha u dëmtua në ndeshjen ku Atalanta u përball me Romën dhe humbi dy ndeshjet e kaluara të skuadrës së tij, ndaj Bolonjës në kampionat dhe ndaj Peskarës në Kupë. Në ndeshjen e fundjavës në transfertë përballë Juventusit, porta e Atalantës do të mbrohet sërish nga Marko Sportielo, njësoj si në dy ndeshjet e fundit ku portieri i kombëtares shqiptare nuk ka qënë prezent.