Studenti vdes teksa falej në xhami

Studenti Alban Veliu (foto), 24-vjeç, ka vdekur pasditen e djeshme në xhaminë e “Katër Llullave” në Prishtinë, raportojnë mediat lokale.

Dyshohet se ai ka pësuar infarkt derisa po e falte namazin e akshamit.

Alban Veliu ishte nga fshati Polac i Skenderajt dhe po studionte në Fakultetin Ekonomik në Prishtinë. Shoku i tij i ngushtë, Sefer Alickaj, ka njoftuar për vdekjen e Albanit përmes një postimi në Facebook.

“Alban ki mem mungu shumë…t’kisha si vlla, e Zoti bani qe funi yt te jetë i mirë, duke u lidh namaz t’akshamit nxhami, ja dorzove trup e shpirt. ZOTI ME TAKOFT NE XHENNET ME TY Vlla”, shkruan Aliqkaj.