Suarez vjen me një deklaratë të pabesueshme pas ‘El Clasicos’

Autori i golit për Barcelonën, Lusi Suarez mendon se rezultati përfundimtar i “El Clasicos” nuk është i drejtë.

Në një deklaratë për mediat pas ndeshjes, uruguaiani theksoi se skuadra e tij meritonte fitoren pasi krijoi më shumë raste për shënim, shkruan Syri.net.

“Rezultati nuk është i drejtë, e merituam fitoren. Në pjesën e dytë ishim më të mirë dhe krijuam shumë raste shënimi, merituam tri pikë”, tha Suarez.

Kujtojmë që ‘El Clasico’ e parë për këtë sezon përfundoi në barazim 1-1