Të bashkuar për herë të fundit…

Të bashkuar për herë të fundit, këto janë arkivolët me trupat e futbollistëve brazilianë, të cilët humbën tragjikisht jetën në aksidentin ajror në Kolumbi.

Trupat e skuadrës së futbollit të Chapecoense, të cilët u vranë kur avioni i linjës LaMia u përplas me malin janë identifikuar dhe përgatitur për transport. Ata do nisen një avion ushtarak për në vendlindjen e tyre.

Arkivolët pritet të mbërrijnë në Chapeco mesditën e së premtes dhe do të çohen menjëherë në stadium, ku do të bëhen homazhe dhe prezent pritet të jetë edhe presidenti Brazilian Michel Temer./tvklan.al
ekipi-550x294