Tiranë/ Identifikohen të rinjtë që terrorizuan qytetin duke qëlluar me armë

Zbardhen detaje në lidhje me makinën ku udhëtonin disa të rinj që kanë terrorizuar kryeqytetin. Burime nga policia kanë bërë të ditur se telefonata e parë për këtë makinë ka ardhur rreth orës 14:40 dhe më pas makina është parë sërish rreth orës 20:30 minuta të mbrëmjes së sotme.

“Rreth orës 14:40, ka ardhur një telefonatë në numrin e emergjencave 112, se në kryqëzimin e rrugës “Mujo Ulqinaku”, me rrugën e “Kavajës”, në automjetin tip “Alfa Romeo”, dyshohet se personat në brendësi të saj, qarkullojnë me armë zjarri”, thanë burimet zyrtare të Policisë së Tiranës.

Rreth orës 20:30, patrullat “Shqiponjat”, kanë parë makinën në afërsi të ish-restorant Durrësit, të cilët duke përfituar nga mbyllja e semaforit, kanë krijuar pak distancë të mjaftueshme për të braktisur mjetin dhe për tu larguar.

Nga kontrolli i ushtruar në mjet janë gjetur dy doza me lëndë të dyshuar narkotike të llojit kanabis sativa.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes ka identifikuar pronarin e mjetit me inicialet B. K., gjithashtu ka arritur të identifikojë se përdorues i këtij mjeti është edhe i riu me inicialet K. L., 25 vjeç, me precedent penal në fushën e vjedhjes.

Po punohet për gjetjen e personave të cilët ndodheshin në këtë mjet.

auto_makinaaa1480711403