U gjet i vdekur në shtëpinë e tij, denoncimi: I riu nga Përmeti u rrah shtazërisht në komisariatin e policisë

Endri Dhimitri, i riu nga Permeti i cili u gjet i vdekur sot në banesën ku jetonte në rrugën “Don Bosko”, në kryeqytet, është rrahur brutalisht nga policia para se të humbte jetën.

Kjo pretendohet në një denoncim të bërë publik mbrëmjen e sotme.

“Sapo fola dhe njëherë me personin qe më referoi se, Endri Dhimitri është bërë i vdekur në rajon të policisë. Ai më tregoi se i ndjeri është rrahur keq nga policia një natë me parë në rajon për shkak të një ngatërrese në një lokal dhe policia fsheh faktin që e ka marrë dhe rrahur shtazërisht në rajon. Kjo mund ti ketë shkaktuar dhe hemorragjinë e fshehtë. Ai kishte ardhur nga Përmeti në Tirane . Jeton vetëm me babanë e moshuar dhe nuk ka as motër apo vëlla. Pak njerëz të afërm.”, është mesazhi që është publikuar sot nga ish kryeministri Sali Berisha në faqen e tij në Facebook, për të cilin thotë se i ka ardhur nga një qytetar.

Ish kryeministri i ka bërë thirrje prokurorisë “që të hetojë dhe verifikoje me përparësi ketë dëshmi”.