Video/ Jeta e vështirë e Ermalit: Kam shitur në rrugë cigare kur isha 12 vjeç

Drejtuesi i emisionit “Xing me Ermalin”, Ermal Mamaqi i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” rrëfen për jetën e tij dhe peripecitë që ka kaluar.

Veç të tjerash ai ka thënë se prindërit i konsideron heronjë. Më tej Ermali ka rrëfyer edhe një moment vështirësie kur i pushuan mamanë nga puna, shkruan opinion.al.

Mamaqi tregon se doli të shiste në rrugë në moshën 12 vjeçare për të larë borxhet e familjes, pasi të ëmën e pushuan nga puna.

“I kam thënë mamasë që ti nuk do punosh kurr pastruese. Unë do lë shkollën e do të shkoj të shesë”.

Kështu në moshën 12 vjeçare Ermali ka shitur paketa cigare pasditve, por ndërkohë ai vaszhdonte edhe shkollën. Ai rrëfen se kishte disa gjëra në kuti dhe rinte gjithë ditën që ti shiste në anë të rrugës.

“Fillova në shisja në rrugë gjera të vogla, ndërsa më pas nisa të shisja edhe kafe.

Kisha marrë një vendim për të larë të gjitha borxhet e familjes”, shprehet Mamaqi./opinion.al