VIDEO/ Nuk i bindet policit, ai e masakron me grushte

Kjo video tregon momentin kur një polic shtrin përdhe dhe godet me grushte një qytetar. Ky i fundit nuk i ishte bindur kërkesës së policit.

Videoja është publikuar nga mikesha e qytetarit të dhunuar. Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë në Hereford, Britani e Madhe. Pas ngjarjes qytetari është arrestuar për mosbindje ndaj forcave të rendit dhe është liruar pas disa orësh.