VIDEO/ Pamje shokuese, luani sulmon për vdekje zbutësin e kafshëve gjatë një shfaqje cirku

EGJIPT – Një 35-vjeçar egjiptian mbeti i vdekur pas sulmit të një luani gjatë një shfaqje cirku. Videoja tragjike tregon momentit kur një luan 200 kilogramë sulmoi zbutësin e kafshëve, Islam Shaheen.

Ai u transportua menjëherë në spital dhe ndërroi jetë dy ditë më vonë për shkak të plagëve të marra. Pamjet shokuese janë filmuar me celular nga një spektator. Në sallën e cirkun kishte shumë fëmijë, të cilët kanë parë pamjet e tmerrshme.

35-vjeçari prej dhjetë vjetësh punonte si zbutësh luanësh e tigrash dhe nuk dihen ende shkaqet e sulmit të luanit. Ndërsa një zëdhënës i cirkut ka thënë për mediat vendase, se luani ishte në periudhën e çiftëzimit dhe kjo ka qenë arsyeja që ai e sulmoi zbutësin e kafshëve.