Video/ Prapë arbitri Enea Jorgji, shikoni se çfarë penalltie i jep Skënderbeut në disfavor të Vllaznisë

Enea Jorgji, arbitri i shumëpërfolur për vendimet e tij në ndeshjen Partizani-Skënderbeu, është bërë edhe njëherë faktor me vendimet e tij të dyshimta. Në ndeshjen e sotme Vllaznia-Skendërbeu në minutën e 44 të pjesë së parë, Jorgji ka dhënë një penallti thuajse të paqenë në favor të Skënderbeut. Për më shumë shikoni videon dhe gjithsecili mund të gjykojë nëse ishte apo jo penallti vendimi i akorduar nga Jorgji. Për fatin e Vllaznisë, Salihi e humbi penalltinë, pasi në të kundërt do të ndikonte në vazhdimin e lojës.