VIDEO/ Rastësia të bën hajdut, burri vjedh 39 kg flori nga kamioni

Një burrë është arrestuar pasi duke përfituar nga fakti se rojet nuk e kishin mendjen ka vendosur dhe ka vjedhur një thes që brenda kishte 39 kilogram flori.

Policia e Manhatanit në Nju Jork ka shpërndarë videon që shikoni më poshtë, që është filmuar nga kamerat e sigurisë ku një burrë duke përfituar nga fakti se rojet nuk ishin aty ka marrë nga një kamion i blinduar thesin me 39 kilogram flori, me një vlerë prej 1.6 milionë dollarësh.

Pasi mori thesin e floririt burri në fakt u arrestua pak më vonë, sepse ishte bërë menjëherë denoncimi për vjedhjen.http://www.dailymotion.com/video/x544ksw_burri-vjedh-rastesisht-39-kg-flori_news