Zbulohet një tjetër arsye e rrëzimit të avionit të Chapecoense

Çdo ditë dhe më shumë dalin në dritë fakte të reja për aeroplanin i cili u rrëzua në Kolumbi ku 71 persona humbën jetën, ndërsa në mes tyre ishin dhe lojtarët e klubit brazilian Chapecoense.

Mediat braziliane raportojnë se pas njoftimit për mungesën e mjaftueshme të karburantit arsyeja që solli rrëzimin mund të ketë qenë edhe për fajin e një futbollisti.

Një nga futbollistët që nuk ishte së bashku me ekipin për shkak të lëndimit ka bërë të ditur se aeroplani do të vonohet për të mbërritur në destinacion për shkak se një futbollist e kishte harruar një video lojë.

Cino Di Domenik e kishte shkruar mesazhin e fundit në Whatsapp-in e ekipit para nisjes nga Bolivia.

Demerson Costa, portieri që nuk udhëtoi për në Kolumbi, ka bërë të ditur se ai ishte mesazhi i fundit i publikuar në grup.