Acari troket edhe njëherë, sinoptikanët: Ja kur temperaturat ulen ndjeshëm

Nuk do jenë të gjata ditë të tilla me diell e me temperatura të pranueshme. Parashikimet për ditët që vijnë nuk janë të mira, aq më shumë për ata që urrejnë ftohtin.

Meteoalb njofton se sot, vendi yne do te jete ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te cilat me te dendura do te jene ne zonat malore.

“Parashikohet qe neser te kete shtim te vranesirave duke gjeneruar shira ne pjesen me te madhe te vendit, ne zonat malore do te kete reshje debore”- njofton Meteolab.

Por, më keq do jetë fundjava, ndaj duhet të merrni masa. “Duke filluar qe nga dita e merkure dhe deri ne fund te javes moti do te jete i kthjellet POR i ftohte. Temperaturat do te pesojne renie te ndjeshme diten e premte si edhe ne fundjave”- thonë parashikimet.