Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, shoferi plagoset rëndë

Një aksident ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës pranë kthesës së Kamzës mbrëmjen e sotme.

Drejtuesi i një makinë tip Fiat humbi kontrollin e automjetit dhe u përplas me barrierat anësore të rrugës.

Shoferi ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë. U desh ndërhyrja e zjarrfikësve për të bërë të mundur nxjerrjen nga mjeti të drejtuesit.

Paraprakisht shkak i aksidentit mendohet se ka qenë shpejtësia e lartë duke bërë që makina të humbiste kontrollin.