Aksident në Laprakë, furgoni i shkollës përplaset me autobusin. 4 fëmijë të lënduar

Nje ngjarje e rëndë është shënuar këtë të enjte në zonën e Laprakës.

Raportohet se është përplasur një autobus me një furgon shkolle dhe deshmitaret ne vendngjarje thane per “Panorama” se 4 femije jane lenduar lehte.

Policia rrugore ka shkuar në vendngjarje bashkë me autoambulancën. Por burimet e Policise thane per “Panorama” se nuk ka te plagosur.

Sipas tyre, ngjarja ka ndodhur per shkak se eshte futur keq furgoni i femijeve, i cili i ka prere rrugen autobuzit te linjes e per pasoje ka ndodhur goditja.

Ngjarja ka ndodhur në Laprakë, të zona e quajtur Blloku Gintash.