Aksident tragjik tek shkolla “Vasil Shanto

Një aksident me pasojë vjekjen e një personi është regjistruar në orët e mëngjesit të sotëm një kryeqytet.

Ngjarja ka ndodhur pranë shkollës “Vasil Shanto”, ku një automjet ka përplasur për vdekjen një këmbësore ndërsa kalonte rrugën.
Viktima është një grua e moshuar, identiteti i të cilës nuk dihet ende.

“Më datë 24.01.2017, Bulevardi “Gjergj Fishta”, në afërsi të urës tek ish stacioni i fundit i Tiranës së Re, drejtuesi i automjetit tip “Renault”, shtetasi Sh. S., 23 vjeç, ka aksidentuar shtetasen, rreth 75 vjeçare, e cila ka gjetur vdekjen e menjëhershme si pasojë e goditjes. Grupi hetimor në vendin e ngjarjes po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit dhe për identifikimin e viktimës”.

olicia e mbërritur në vendngjarje ka shoqëruar drejtuesin e mjetit për marrjen në pyetje lidhur me aksidentin.