Aktorja shqiptare shkëlqen në dasmën e “Savashit” (Foto)

Aktorja me origjinë shqiptare,e cila jeton në Turqi Almeda Abazi ka qenë e ftuar në dasmën e një prej aktorëve të njohur turq.

Ajo së bashku me partnerin e saj kanë qenë të ftuar në dasmën e Murat Yildirim, i njohur nga publiku shqiptar për rolin e Savasit në serialin Ask ve Ceza’ dhe Demirit te ‘Asi’. Almeda dukej në formë të mrekullueshme fizike e veshur me një fustan të gjatë mjaft elegant. Pak ditë e ndajnë aktoren edhe nga dasma e saj me aktorin turk Tolgahan Sayman./Gazeta Express/