ALARM: Frikë nga protesta / Rama anullon homazhet e 21 Janarit dhe fle në Frankfurt!

Aleanca Kuqezi ka palajmeruar për nesër se do zhvilloje nje protestë masive para kryeministrisë për viktimat e 21 janarit.

Burime për opozita.com pohojnë se kryeministri Rama ka anulluar homazhet e 21 janarit.

Mesa duket Rama i eshte frikësuar protestës së Aleances Kuqezi dhe ka anulluar homazhet.

Burime bejne me dije se kryeministri Rama ka zgjedhur të qëndrojë në Frankfurt nga frika e përplasjes me aktivistet kuqezi gjatë hoamazheve për 21 janarin.

Protesta e nesërme para Kryeministrise pritet të jetë e tensionuar.