Arrestohet një vlonjat tek rotondoja e Savrës, i gjenden 43 kg kanabis në makinë

Arben Begaj, 32 vjeç nga fshati Cerkovinë e Vlorës është arrestuar mbrëmjen e së shtunës tek Rotondoja e Savrës. Policia kishte nisur një operacion antidrogë të koduar “Savra” dhe në kuadrin e tij e ka ndaluar Begajn që udhëtonte me një Volkswagen me targa AA 488 HL dhe i ka kontrolluar makinën. Brenda saj u gjendën 32 kg kanabis që dyshohet se ishte destinuar për t’u trafikuar jashtë vendit. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Trafik të lëndëve narkotike” i mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 283 dhe 283/a e 22 të Kodit Penal.