Berisha: Rama armik i votës së lirë, numërimi elektronik kthim i demokracisë

Ish Kryeministri, Sali Berisha duke folur nga foltorja e Kuvendit i’u përgjigj deputëtëve socialsit, duke theksuar se Kryeministri Rama nuk mund të pranojë kurrë votim elektronik, pasi ai është armiku më i madh i lirisë. “E dini kush është kryetari juaj Z. Ruci. është armiku më i madh i lirisë, është ai që futi terrorin në zgjedhje brenda partisë dhe smund ti jap kurrë vendit zgjedhje të lira dhe demokraci. Prandaj duhet të pranoni votimin e numërimin elektronik për të rikthyer demokracinë. Prandaj nëse doni të kemi votim, kjo është kërkesa më qytetarëe dhe më civile. Ku ëhstë problemi juaj, hapni tenderin dhe i japim vendit atë që meriton me zgjedhje të lira e të ndershme”, tha Berisha.