Bushati: Rama shkoi në SHBA, për të ngrënë një pjatë supë dhe për të bërë një foto me Obamën

Analisti Andi Bushati i ftuar në emisionin ‘Të paekspozuarit’ të Ylli Rakipit, tha se fotoja e Ramës me ish-presidentin e SHBA-ve Barack Obama, ishte thjeshtë teatër.

‘Në vitet 2000, Edi Rama tallte Metën dhe Nanon të cilët bëheshin copë për të bërë një foto me Bushin.

Por ja që erdhi koha që sot ai të gjente një shofer të shkretë, ta fuste nëpër gjyqe atje, të jepte 8o mijë dollarë, që të shkonte e të hante një supë dhe të bënte një foto me Obamën”, u shpreh Bushati gjatë emisionit të drejtuar nga Ylli Rakipi.